You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

22 серпня 2022

Драже, улюблені ласощі з дитинства.

Хто не знає, що таке Драже? Всім цей продукт відомий з дитинства. Це невеликі цукерки, покриті глянсовою оболонкою з помадки або шоколаду. Зазвичай вони мають круглу форму та дуже подобаються дітям.
Суперечки у тому, звідки взялася назва «Драже» – це біль вчених. Більшість любителів стародавніх мов вважає, що коріння слова походить від французького слова dragee, яке походить від латинського tragemata, споконвічне коріння якого сягає давньогрецьке tragemata, що у перекладі означає «ласощі». Але тут табір вчених розділився на дві половини, знайшлися ті, хто дотримується іншого боку. На їхню думку, слово похідне від арабського «ажрад», що означає голий, або від «жарраду» – оголювати. Саме в останніх проглядається логічний ланцюжок, адже цукерки подаються без обгортки, а ті, що його мають, вже називаються «малаббас» (у перекладі – одягнений).
Загалом слово «драже» стало каменем спотикання істориків і філологів, можливо, колись вони і вирішать, звідки воно прийшло, але популярність цукерок від цього не зміниться.
З'явилися ці ласощі ще в Стародавньому світі, у Вавилоні, і з тих пір зазнали деяких змін у смакових якостях та зовнішньому вигляді. Стародавній Єгипет та Вавилон – прабатьки багатьох цікавих речей, не обійшлося тут і без вигадок щодо десертів. Саме в ту епоху були придумані перші цукерки – зерна кмину, анісу чи коріандру, опущені у медовий сироп та сформовані у коло.
Вважається що саме ці ласощі стали прабатьком сучасних драже. Також в історії є згадки про зацукровані фрукти з Персії, але це вже ближче до мармеладу.
Ми в компанії «Три Старі» не просто любимо свій продукт, але й з повагою ставимося до його історії. Рецепти нашого драже тм Bim&Ba звичайно відрізняються від стародавніх рецептів Стародавнього Єгипту або Вавилону, але вони такі ж смачні, як у ті часи.