You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

7 лютого 2023

Лівашники

Компанія “ТриСтар” вже неодноразово торкалася теми стародавніх солодощів зі способами їх приготування та порівнювання з сучасними технологіями. Однак ми все одно не зможемо дізнатися про всі тонкощі приготування солодощів раніше. Однак зуміємо вивідати багато секретів і вкладатимемо всі сили для того, щоб “ТриСтар” не поступалася давнім рецептам.
Леваші це маленькі пиріжки з начинкою з ягід, меду та патоки, які раніше готували на свята у піст. Леваші є предком наших сучасних булочок. Цілком різноманітні начинки могли додавати в ліваші-малина. полуниця. смородина, чорниця. ожина.
Одного дня сам Микола Костомаров спробував цю знамениту на той час насолоду. і описуючи нашу давню кухню, згадував про них так:
«Були зазвичай ласощі, звані ліваші: його робили з малини, чорниці, смородини, суниці. Ягоди спочатку уварювали, потім протирали крізь сито і потім варили знову, вже з патокою, густо заважаючи під час варіння, потім викладали цю густу суміш на дошку, раніше змащену патокою, і ставили на сонці або проти вогню; коли вона висихала, то згортали її в трубочки»
Сам лівашник раніше частіше називали-пиріжком. Однак, що вам нагадує слово "леваш"? Багато хто порівнює його зі словом "лаваш", і це правда. Лаваш це тонкий млинець з тіста, який готували на гарячій металевій сковороді, а то й зовсім на гарячому камені, так само і з лівошем-одна технологія. Навіть не дивлячись на те, що в ті часи країни, які вживали лаваші, знаходилися дуже далеко всі ця технологія і відсилання до назви змогли просочитися.

З цього можна зробити висновок, що народи були близькі один до одного і мали дуже схожі смаки.