You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

24 лютого 2023

Халва
У гаремі у султана завжди були фаворитки та улюблені дружини, а на інших дівчат через довгі роки могли так і не звернути уваги. Солодощі компанії "ТриСтар" сповнені різноманітності і абсолютно кожна людина, обов'язково знайде для себе фаворита.
Халва досить популярна східна насолода, що складається з суміші насіння, горіхів, меду та олії. До цього дня ходять суперечки щодо батьківщини цієї солодощі, хтось говорить, що халва з'явилася в Ірані, а інші стверджують, що халву готували ще в V столітті до н.е. у Персії.
В Іранських гаремах десерт створювали для наложниць, кандалатчі (майстри з виготовлення халви) вручну. Рецепт тримали у найсуворішому секреті навіть від повелителя. Згодом халву почали додавати до раціону воїнів, оскільки продукт був висококалорійним і надавав сил та енергії. Перед хальветою султан завжди пригощав дівчину солодощами, особливо халвою, яка має багато корисних речовин.
Улюблена дружина султана Сулеймана, Хюррем-султан любила халву і король спеціально їй наказав додати насолоду до її повсякденний раціон.
Цікаві факти: Однією з найпочесніших професій в Ірані вважалися кандалатчі, які передавали свої вміння у спадок. У далекому минулому халвою лікували головний біль та проблеми шлунка. У наш час не можна класти халву в холодильник або зберігати у місці, де температура перевищує 18 градусів. У таких умовах халва швидко окислюється і стає отруйною, що може призвести до серйозного отруєння.